Wskazania i przeciwwskazania do wybielania zębów

Nasz naturalny kolor zębów nie zawsze nas zachwyca. W większości jednak możemy poprawić naturę korzystając z zabiegu wybielania zębów. Czy jednak każdy może wybielać zęby?

Wskazania do wybielania zębów

Najczęściej chęć z korzystania z zabiegu, jakim jest wybielanie zębów wynika z chęci poprawienia estetyki uśmiechu. Poprzez wybielanie zlikwidować możemy przebarwienia wewnętrzne i zewnętrzne zębów. Poprawić można również naturalnie żółtawy kolor zębów. Pamiętać jednak należy, że przed zdecydowaniem się na wybielanie zębów należy wyleczyć wszystkie ubytki, które stomatolog zauważy w naszych zębach.

Przeciwwskazania czasowe do wybielania zębów

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, niewyleczona próchnica jest jednym z przeciwwskazań do wybielania zębów. Wśród innych wymienić należy także zwiększoną nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne, uczulenie na preparaty stosowane do wybielania zębów, a także przebarwienia powstałe na skutek stosowania tetracyklin, ponieważ nie zawsze daje to satysfakcjonujący efekt końcowy. Z wybielania zębów zrezygnować muszą także kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Pamiętać należy, że wszelkie wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne, takie jak licówki, korony czy mosty nie ulegną wybieleni, dlatego warto to wziąć pod uwagę.

Metody wybielania zębów

Wybielanie zębów można przeprowadzić w różny sposób. Najwięcej osób sięga po posty o działaniu wybielającym, jednak metoda ta nie poprawi znacząco naszego koloru zębów. Inną metodą jest wybielanie nakładkowe, polegające na zakładaniu na noc specjalnych nakładek wypełnionych preparatem wybielającym. Cała kuracja trwa około dwóch tygodniu, jednak już po kilku dniach można zauważyć efekty. Skuteczną i szybką metodą jest wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond. Już w czasie jednej wizyty można wybielić zęby od 4 do 15 tonów. Każdorazowo jednak przed wybielaniem zębów należy skonsultować się z dentystą, ponieważ niewłaściwe wybielanie zębów może je uszkodzić.

Post Author:

Dodaj komentarz