Jakie właściwości ma olej kokosowy?

 Olej kokosowy posiada liczne właściwości zdrowotne oraz pielęgnacyjne. Pozyskiwany jest on bezpośrednio z miąższu kokosa. Warto również wiedzieć, iż ten wyżej wymieniony olej, powszechnie uważany jest za najzdrowszy na ziemi. Dzieje się tak dlatego, iż posiada on w swoim składzie wyjątkową grupę cząstek tłuszczu. Są to tak zwane: trójglicerydy średniołańcuchowe. Znane są te trójglicerydy również z nazwy – MCT. Olej kokosowy wspomaga walkę z odchudzaniem. Posiada silne działanie nawilżające. Olej kokosowy jest ogromnym wsparciem na przykład dla naszego mózgu. Co również ważne, stosuje się go przy wyrównaniu poziomy cukru we krwi. Trzeba wiedzieć, iż olej kokosowy jest źródłem następujących witamin oraz minerałów:

  • B2, B6,
  • C, E,
  • kwas foliowy,
  • potas,
  • żelazo,
  • fosfor,
  • wapń, magnez,
  • jod,
  • oraz kwas laurynowy.

Rodzaje olejów kokosowych

             Najważniejszy podział oleju kokosowego jest na produkty rafinowane oraz nierafinowane. Rafinacja oznacza oczyszczanie oleju. Przede wszystkim, nierafinowany olej kokosowy polecany jest przez specjalistów oraz ekspertów żywienia. Nie jest on oczyszczony, czyli zawiera on całą masę witamin oraz minerałów. Każdy zwolennik zdrowego odżywiania powinien używać właśnie takiego oleju do spożywania. To, co wyróżnia olej nierafinowany, to na przykład wspaniały oraz wyjątkowy zapach kokosa. Olej nierafinowany posiada znacznie więcej właściwości, gdyż nie podlegał on absolutnie żadnej dodatkowej obróbce chemią, jest to bardzo istotne. Innym rodzajem oleju kokosowego jest ten rafinowany. Co prawda, pozbawiony jest on większości składników odżywczych, ale mimo to warto go stosować, natomiast raczej zewnętrznie. Wspaniale sprawdza się on w przypadku odżywek czy też maseczek albo balsamów. Posiada on wspaniałe właściwości nawilżające oraz natłuszczające. Olej rafinowany jest znacznie tańszy od oleju nierafinowanego.

Olej kokosowy w kosmetologii

             Na uwagę zasługuje również fakt, iż olej kokosowy może być stosowany nie tylko w kuchni, ale i również w kosmetologii. Wspaniale sprawdza się on przy produkcji różnych maseczek, odżywek, kremów. Wpływ oleju kokosowego na przykład na grzyby i wirusy również ma duże znaczenie. Może on być stosowany na przykład przy kuracjach antygrzybicznych. Wspaniale służy on do olejowania włosów. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom, olej kokosowy jest niezwykle skuteczny oraz efektywny. Olej kokosowy wspaniale sprawdza się na przykład jako naturalny balsam do ciała, o działaniu nawilżającym. Co również, olej kokosowy jest niezwykle pomocny przy walce z rozstępami. Olej kokosowy wspaniale wpływa na regenerację naskórka ciała.

Post Author:

Dodaj komentarz