Co warto wiedzieć o serum na rozstępy?

Problem rozstępów jest obecnie bardzo popularny, zazwyczaj mają z nimi do czynienia kobiety. Do powstania rozstępów dochodzi w czasie ciąży lub podczas tycia i chudnięcia. W przypadku mężczyzn rozstępy najczęściej pojawiają się w wyniku intensywnych treningów siłowych. Szybki rozrost mięśni sprawia, że skóra zaczyna się rozciągać. Przyczyną rozstępów mogą być także zaburzenia hormonalne.

Jak walczyć z rozstępami?

Najczęściej rozstępy pojawiają się na brzuchu, biuście, udach, pośladkach, obręczy barkowej i plecach. Rozstępy są ciężkie do ukrycia, wyglądają nieestetycznie, najczęściej przyjmują postać białych lub czerwonych prążków.

Istnieje wiele sposób na radzenie sobie z usunięciem rozstępów lub ich zminimalizowaniem. Pomocne przy likwidacji rozstępów są peelingi, dermabrazja, mezoterapia, różnego rodzaju serum oraz domowe sposoby.

Rozstępom należy zapobiegać zanim się pojawią, warto aby właściwie nawilżać i natłuszczać skórę ciała. Poleca się stosowanie serum, peelingów oraz innych kosmetyków. Jednym z domowych sposobów na rozstępy są masaże podczas kąpieli, wykonywane okrężnymi ruchami przy użyciu szorstkiej gąbki.

Obecnie dużą popularność zyskały kosmetyki przeciw rozstępom, wiele kobiet i mężczyzn wybiera serum na rozstępy. Zazwyczaj w skład serum wchodzą witaminy C, E i A oraz inne cenne składniki. Najczęściej klienci korzystają z naturalnych kosmetyków, dobrą marką oferującą dermokosmetyki jest Sesderma.

Stryses serum na rozstępy

Linia Estryses marki Sesderma wprowadziła na rynek dermokosmetyki z przełomową dla kosmetologii nantechnologią. Klienci mogą zakupić serum, krem lub emulsję na rozstępy linii Estryses. Dzięki składnikom zawartych w kremach, balsamach i serum linii Edtryses docierają one w głąb skóry i likwidują jej uszkodzenia. Serum na rozstępy linii Estryses stworzone jest na bazie retinolu oraz wysokoskoncentrowanych witamin C i E. Tak cenne składniki pozwalają na usunięcie powstałych rozstępów w wyniku ciąży, karmienia piersią, otyłości, odchudzania, szybkiego tempa wzrostu i przyrostu masy mięśniowej. Serum na rozstępy dokładnie złuszcza, odbudowuje oraz chroni i nawilża skórę ciała. Składniki docierające głęboko wewnątrz skóry zwiększają jej napięcie oraz gęstość. Dzięki temu skóra jest bardziej odporna na rozciąganie oraz odkształcanie.
Serum poleca się nakładać bezpośrednio na oczyszczoną skórę w miejscach dotkniętych zmianami dwa razy w przeciągu dnia, najlepiej po porannej i wieczornej kąpieli.

Post Author:

Dodaj komentarz