Czy są feromony męskie?

Chociaż często nie mamy cierpliwości do naturalnego zapachu, feromony często nas kuszą. Są to sygnały chemiczne, które są odpowiedzialne za przyciąganie i uwodzenie.

Męskie feromony

Uwalniamy feromony od moczu, potu, śliny i skóry. Natomiast mały organ wewnątrz nosa, narząd womansonalny, interpretuje je podświadomie. Układ nerwowy przekazuje tę atrakcję podwzgórzu, powodując podniesienie nastroju, podwyższoną częstość akcji serca, temperaturę ciała i oddychanie. Jeśli dziewczyna lubi wąchać Twoje perfumy, jest naturalnie pobudzana przez chemiczne wydzieliny Twojego organizmu. Feromony są kłopotliwe dla naukowców, a ich skuteczność różni się w zależności od gatunku. Na przykład żeńska ćma jedwabna uwolni cząsteczkę.

Typy feromonów

Feromony uwalniające są odpowiedzialne za pociąg seksualny, niemal natychmiast otrzymywane i skuteczne. Z kolei startery mają spowolnione działanie, zmieniają hormony, które wpływają na cykle miesiączkowe, zatrzymanie ciąży i dojrzewanie/rozwój seksualny. Sygnalizatory to genetyczne zapachy, które pomagają nam zidentyfikować kogoś dzięki jego zapachowi. Najbardziej przydatne dla matek i noworodków. Modulatory z kolei zmieniają nastrój, często używane do uspokojenia.

Przyciągane

Kiedy czujesz pociąg do kogoś innego lub gdy czujesz się pewny siebie, Twoje feromony prawdopodobnie działają korzystnie. Dla mężczyzn pozytywny jest wysoki poziom androsteronu, a dla kobiet estrogenu. U osób heteroseksualnych te dwie osoby przyciągają się nawzajem  i mogą mieć znaczący wpływ na zmianę nastroju na potencjalnego partnera. Na przykład feromony męskie mogą przyspieszać cykl miesiączkowy kobiet lub nawet zwiększyć jej płodność. Podczas gdy Twoja zewnętrzna atrakcyjność odgrywa istotną rolę w spodobaniu się komuś, te chemiczne sygnały sprawią, że będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni. Seksualność człowieka jest zgodna z jego reakcją feromonową i przyciąganiem do potencjalnych partnerów. Przyciąganie jest często nieświadome, chociaż nie tak niewytłumaczalne, jak się nam wydaje Feromony znajdujące się w butelce nie są dokładnie takie same, jak przez nas wytwarzane. Są one syntetyzowane chemicznie, aby naśladować emitowane przez ludzi cząsteczki. Używanie feromonów może zwiększyć szanse na uwiedzenie. Kobiety przede wszystkim podoba się zapach piżma. Kobiety mogą stać się bardziej przyjazne, a nawet bardziej wrażliwe. Zapachy wpływają często na nasze kontakty seksualne. Przede wszystkim możemy mówić o następujących feromonach, androstenonie, androstenolu i kopulinach.

Post Author:

Dodaj komentarz