Przygotowania do ślubu – 4 najważniejsze kroki

Zaręczyny to czas nie tylko wielkiej radości, ale również rozpoczęcie przygotowań do ślubu. Chociaż na początku zadaje się nam, że 12 miesięcy w zupełności wystarczy na organizacje przyjęcia weselnego, po upływie zaledwie 3 pierwszych miesięcy okazuje się, że w tym przypadku czas zdaje się biec zdecydowanie szybciej. W niniejszym poradniku podpowiemy Ci jakie punkty z Twojego planu weselnego powinnaś zrealizować w pierwszym kwartale przygotowań do Tego wielkiego dnia!

Krok 1 – Zamów salę i wybierz temat przewodni wesela

Wybór obiektu, w którym odbyć się ma przyjęcie weselne, jest chyba pierwszą czynnością jaką powinniście podjąć jako narzeczeństwo. Okres oczekiwania na wolny termin trwa zazwyczaj ponad 10 miesięcy. W bardzo popularnych miejscach, takich jak pałacyki lub wysokiej klasy hotele okres ten często wydłuża się nawet do 2-3 lat. Razem z podjęciem decyzji o sali weselnej, powinniście również zastanowić się nad tematem przewodnim waszej uroczystości, bowiem to właśnie on będzie kluczem do podejmowania dalszych wyborów.

Krok 2 – Wybierz suknię ślubną

Pierwszy salon ślubny powinnaś odwiedzić już w pierwszych miesiącach po zaręczynach. Sunie Ślubne zazwyczaj szyte są na miarę i wymagają wielu poprawek. Ponadto, wybór tej jednej sukienki jest bardzo trudny. Syrenki, księżniczki, midi, mini, na rynku ślubnym obecnie dostępnych jest wiele wzorów, które przyprawić nas mogą o niemały zawrót głowy.

Krok 3 – Zamów fotografa

Fotografia ślubna to branża, która rządzi się swoimi prawami. Wbrew pozorom fotograf ślubny, nawet z małego miasteczka, często zapełnia swój kalendarz wydarzeń już w styczniu. Pamiętaj, aby podjąć decyzję o wyborze właściwego fotografa i kamerzysty już w pierwszych tygodniach po ustaleniu daty ślubu. Podczas podejmowania decyzji koniecznie zapoznaj się z portfolio artysty i upewnij się, że prezentowany przez niego styl fotografii odpowiada Twojej wizji pamiątek ślubnych.

Krok 4 – Zaplanuj rozrywkę dla gości i zamów zespół weselny

Wybór odpowiedniego zespołu na wesele odgrywa niezwykle ważna rolę. Dobrze dobrana muzyka zapewni wspaniałą zabawę dla waszych gości. Ponadto, w ostatnich latach obowiązkowym punktem na weselach stała się dodatkowo rozrywka dla gości. Pokaz sztucznych ogni, występ zespołu tanecznego lub mini bar ze słodkościami, to tylko niektóre z propozycji atrakcji, które moglibyście zapewnić waszym gościom. Zadbajcie również o strefę rozrywki dla dzieci, które zostały zaproszone na wasz ślub.

Post Author:

Dodaj komentarz