Wszystko o niedoborze witaminy B12 i jak leczyć w domu – Przepisy

Kiedy jesteśmy chorzy, tak często ignorujemy podstawowe przyczyny choroby, jedyne, co robimy, to leczenie objawów. Ten sposób leczenia co najwyżej hamuje twoje objawy przez jakiś czas, ale nie pozwala go wyleczyć. Niedobory witamin są jednym z takich problemów. Jesteśmy tak pochłonięci życiem, że ignorujemy sygnały lub znaki, które daje nam nasze ciało. Więc jeśli cierpimy na ból w nogach, przyjmujemy środek przeciwbólowy, ale zapominamy o tym, że musimy zaspokoić niedobory witamin.

Niedobór witaminy B12

Jakie jest zatem znaczenie niedoboru witaminy B12 i jakie są następstwa tego szczególnego niedoboru? Właśnie o tym będziemy dyskutować w tym artykule.
Znaczenie witaminy B12

Znaczenie witaminy B12 nie można wystarczająco podkreślić. Nie tylko produkuje zdrowe DNA, komórki nerwowe i krwinki, ale jest także niezbędna dla zdrowego układu odpornościowego i zdrowego mózgu. Witamina B12 występuje tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak nabiał, skorupiaki, jaja, mięso i tak dalej.

Znaczenie witaminy B12

Wegetarianie częściej cierpią na niedobór witaminy B12. Oprócz wegetarian, inni ludzie, którzy prawdopodobnie cierpią na niedobór witaminy B12 to ludzie z celiakią, problemy z trawieniem lub osoby powyżej 50 lat. Jakie są zatem oznaki i symptomy cierpienia z powodu niedoborów witaminy B12?
Objawy niedoboru witaminy B12

Objawy są raczej łagodne na początku i zazwyczaj ignorujesz drobne objawy, takie jak zapominanie i zmęczenie, i odkładasz je na więcej świeczek na torcie. Ale to nie jedyny powód, dla którego masz niedobór witaminy B12. Sprawdź objawy, których potrzebujesz, aby być bardziej świadomym.

Jeśli ostatnio zasypiałeś popołudniami, pomimo tego, że dobrze się przespałeś, musisz obudzić się, że coś musi być nie tak z twoim zdrowiem i musisz iść sprawdzić twój lekarz o podstawowej przyczynie.

Ekstremalne zmęczenie

Powodem, dla którego cierpisz z powodu zmęczenia, gdy masz niedobór witaminy B12, jest fakt, że twoje ciało wykorzystuje tę właśnie witaminę do wytwarzania czerwonych krwinek, które z drugiej strony pomagają przenosić tlen do twoich komórek. Tak więc, jeśli twoje komórki są pozbawione wymaganego tlenu, możesz czuć się zmęczony i apatyczny.

Ale tutaj inną ważną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że przewlekłe zmęczenie może mieć inne implikacje. Więc przejdź do sedna rzeczy i wykonaj to badanie, aby znaleźć prawdziwy powód twojego zmęczenia.

Twoje ciało nie wydaje się być równie widmowe jak wcześniej. Czujesz powolność i biegniesz w dół. Twoje mięśnie są słabe. Ta ciężka torba na zakupy, którą kiedyś nosiliście z taką porzuconą dawką, wydaje się teraz być toną cegieł.

Słabość i ospałość

Jeśli wszystkie te objawy brzmią podobnie, musisz cierpieć na niedobór witaminy B12. Ponownie, musisz przeprowadzić odpowiednie dochodzenie, aby znaleźć przyczynę.
Wrażenie szpilek i igieł

Brzmi to dziwnie, ale to prawda, niektórzy ludzie czują prąd elektryczny przepływający przez ciało lub nagłe ataki szpilek i igieł.

Te dziwne wrażenia są spowodowane uszkodzeniem nerwu, które spowodowane jest brakiem wystarczającej ilości tlenu w komórkach.
Głupkowłosy lub zapomnienie

Zaczynasz zapominać zarówno konsekwencyjne, jak i niekonsekwentne szczegóły. Na przykład wchodzisz do kuchni i zapominasz, dlaczego przyszedłeś do kuchni w pierwszej kolejności.

Zły sen – często prowadzi do depresji

Albo na próżno próbujesz znaleźć swoje okulary i przekonać się, że są one piękne na głowie. Choć może wydawać się, że wszystko to prowadzi do demencji lub choroby Alzheimera, w rzeczywistości może to być niedobór witaminy B12.
Twoja cerę staje się płytka

Możesz nagle zauważyć, że twoja razowa różowa cera nagle stała się żółtawa. Jaki mógł być powód? Cóż, jest to jeden z objawów witaminy B12.

Kiedy masz niedobór tej konkretnej witaminy, twoje czerwone krwinki są łatwo zepsute. Powoduje to uwolnienie bilirubiny, która zmienia twoją cerę z różowo zabarwionego na żółty.

Twoja cerę staje się płytka
Zmienia się tekstura twojego języka

Ludzie tracą maleńkie czerwone guzki na języku, znane jako brodawki, gdy mają niedobór witaminy B12. To powoduje, że tracą zmysł smaku, ponieważ większość brodawek zawiera kubki smakowe. Utrata poczucia smaku może spowodować nawet utratę wagi.
Nastrojowy i drażliwy

Kiedy brakuje ci podstawowej witaminy, takiej jak B12, twoje emocje wywołują zamieszki. Możesz czuć się płaczliwy i przygnębiony, po prostu nie stawić czoła całodziennemu wysiłkowi.

Post Author:

Dodaj komentarz