Który balsam do ciała wybrać?

Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękną, gładką, jędrną i nawilżoną skórę. To właśnie dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja naszego ciała. Aby była ona odpowiednia, musimy dobrze dobrać kosmetyki, z których będziemy korzystać. W naszej kąpielowej kosmetyczce powinien pojawić się żel pod prysznic, scrub do ciała, który pomoże raz na kilka dni usunąć martwy naskórek, no i oczywiście balsam do ciała. Odpowiednie dobranie tego ostatniego jest szczególnue istotne, ponieważ to on będzie dostarczał skórze odpowiednich składników regeneracyjnych.

Balsam do ciała – o czym należy pamiętać?

Wybór balsamu do ciała wydaje się dziecinnie prosty. Idziemy do drogerii, szukamy ulubionego zapachu balsamu, płacimy i po sprawie. Jednak nic bardziej mylnego. Wyboru balsamu do ciała trzeba dokonać z głową, tak by działał on na naszą skórę z maksymalną korzyścią. W takim razie, jaki balsam będzie najleoszy dla ciebie?

  • Balsamy nawilżające – mogą ich używać kobiety o wszystkich typach skóry, ponieważ nawilżanie to podstawa. Przede wszystkim jednak powinny się na nie decydować osoby, które posiadają skórę mocno wysuszoną i napiętą. Aby balsam można przypisać do kategorii nawilżających, w jego składzie powinniśmy znaleźć tłuszcze, a także substancje, które dobrze rozpuszczają się w wodzie.
  • Balsamy natłuszczające – przeznaczone dla osób, które chcą wygładzić i uelastycznić swoją skórę. Na balsam natłuszczający powinna zdecydować się jednak każda pani w okresie jesienno-zimowym, kiedy to szczególnie narażamy naszą skórę na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, do których zaliczamy wiatr, mróz i śnieg. Aby wybrać dobry balsam natłuszczający, sprawdźmy zawartość olejów, takich jak olej z awokado czy migdałów.
  • Balsamy regeneracyjne – na tego rodzaju balsamy powinny zdecydować się panie, których skóra z biegiem czasu straciła swoją jędrność, elastyczność i gładkość. Kiedy zwykłe balsamy nawilżające nie dają rady, postawmy na regenerację. Zawarte w takich balsamach ekstrakty z ziół, owoców oraz witamin pomogą przyrócić twojej skórze utracony blask.
  • Balsamy wyszczuplające i antycelulitowe – przede wszystkim musimy pamiętać, żeby nie dać się zwieść obietnicom producentów takich balsamów. Żaden krem nie jest w stanie pomóc nam pozbyć się zbędnych kilogramów, jeżeli nie stosujemy odpowiednio zbilansowanej diety i nie ćwiczymy. Balsamy wyszczuplające mogą poprawić krążenie krwi oraz pobudzić lipolizę. Aby były jak najbardziej skuteczne, w ich składzie powinny znaleźć się: wyciąg z kofeiny, guarany czy ostrokrzewu.

Post Author:

Dodaj komentarz