Dla kogo są przeznaczone wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne są przeznaczone dla osób w każdym wieku, mogą z nich korzystać dzieci i osoby dorosłe. Wkładki zwiększają komfort życia oraz pozwalają na swobodne i bezbolesne chodzenie. Najczęściej z wkładek ortopedycznych korzystają osoby odczuwające ból podczas poruszania oraz mające różne schorzenia stóp. Wkładki są jednocześnie doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę oraz uprawiających przeróżne sporty.

Wiele osób poprzez korzystanie z złych butów odczuwa bóle i deformuje swoje stopy. W tej grupie znajdują się głównie kobiety, na co dzień poruszające się w wysokich obcasach z wąskimi czubkami. Kolejną grupą są osoby trenujące sporty, które narażone są na kontuzje i urazy. Chodzenie w niewygodnych butach stanowi duże zagrożenie dla stóp, stawów skokowych, kolan oraz kręgosłupa. Doskonałym rozwiązaniem na dolegliwości bólowe wywołane noszeniem złego obuwia są indywidualnie dopasowane wkładki termoplastyczne.

Wkładki ortopedyczne na zamówienie

Gabinet znajdujący się przy ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie zajmuje się projektowaniem i sprzedażą wkładek ortopedycznych na indywidualne zamówienie. Wkładki są odpowiednio tworzone dla konkretnej osoby i pomagają zahamować proces deformacji stóp. Dodatkowo chronią stopy, kolana, kręgosłup przed obciążeniem i zwiększają komfort chodzenia.

Wkładki ortopedyczne może używać każda osoba odczuwająca taką potrzebę oraz chcąca zwiększyć wygodę podczas chodzenia. Wystarczy umówić się na wizytę do gabinetu specjalizującego się w produkcji wkładek i zakupić odpowiedni model.

Jak wygląda wizyta w gabinecie produkującym wkładki ortopedyczne?

Podczas wizyty fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z osobą chcącą zakupić wkładki ortopedyczne. Wówczas najważniejsze jest, aby przekazać lekarzowi wszystkie informacje o przebytych kontuzjach oraz problemach bólowych naszych stóp. Wyszkolony fizjoterapeuta zbiera najważniejsze dane i dzięki nim tworzy podstawowy zarys modelu wkładek.

Badanie komputerowe stóp

W wybranym gabinecie tworzącym wkładki ortopedyczne fizjoterapeuta wykonuje badanie komputerowe stóp. Podczas badania pacjent staje na podświetlonej płycie, dzięki temu fizjoterapeuta widzi miejsca styku stopy z podłożem oraz kształt stopy będącej w obciążeniu. Ważne, aby badanie było przeprowadzane na dobrym i sprawnym sprzęcie.

Lekarz w trakcie badania może zaobserwować deformacje stóp i określić stopień wady. W przypadku dużej wady wykonuje się wycisk stopy na miarę. Natomiast dla osób z małą wadą polecane są wkładki profilaktyczne. Wkładki profilaktyczne różnią się od ortopedycznych tym, że nie korygują ustawienia stóp, a jedynie zwiększają komfort chodzenia.

Dobór wkładek

Po wynikach badania odpowiednio dobierane są wkładki ortopedyczne, które złagodzą ból towarzyszący przy poruszaniu. Dodatkowo wkładki zostają dopasowane oraz przycięte według pobranych wymiarów. Na sam koniec wkładki są podgrzewane do pewnej temperatury i właściwie modelowane.

Serwisowanie wkładek

Gabinety produkujące wkładki ortopedyczne oferują serwisowanie używanych wkładek. Raz na kilka miesięcy warto zgłosić się do serwisu i skorzystać z ich pomocy. Ortopedyczne wkładki używane, na co dzień mogą być już nieodpowiednie dla danej wady. Stopa podczas chodzenia koryguje się i często może wymagać zmiany kształtu wkładki. Dlatego też serwis każdorazowo wykonuje badanie komputerowe i odpowiednio dopasowuje model wkładek.

Korzystanie z wkładek ortopedycznych znacznie poprawia komfortu poruszania się, jeśli jesteś zainteresowany wkładkami zajrzyj na https://formthotics.waw.pl i dowiedzieć się więcej na ich temat.

 

Post Author:

Dodaj komentarz