Użycie gliceryny w kosmetyce

Gliceryna znana jest od lat

Gliceryna jest niezmiernie popularna. Znana jest od lat i stosowana w kosmetyce. Może być naturalna lub przemysłowa. Posiada znakomite działanie nawilżające. Warto mieć kosmetyki z gliceryną, ponieważ świetnie rozprowadzają się na skórze. Znajdują się między innymi w mydłach oraz kremach do rąk. Gliceryna rozpuszcza się w wodzie, alkoholu oraz glikolu propylenowym. Nie ma mowy o jej rozpuszczeniu w tłuszczach. Jest tania, co jest jej wielkim walorem. Doskonale wchłania wodę, dlatego dodaje się ją do kremów oraz pomadek. Najtańsze kremy do rąk mają w sobie sporą dawkę gliceryny. Kosmetyki z dawką gliceryny nie wysychają szybko oraz nie rolują się na skórze. Są dobre i świetnie się wchłaniają. Warto wiedzieć, że gliceryna nawilża skórę na długo – nawet na cały dzień, czyli 24 godziny. A to już jest bardzo duży atut kosmetyków tego rodzaju. Nie każdy wie, że gliceryna dodawana jest do kosmetyków do włosów, poprawia ich wygląd oraz sprężystość. Sucha, atopowa i dojrzała skóra tylko zyskują na stosowaniu gliceryny, stają się gładsze i ujędrnione. W aptekach można kupić czystą glicerynę, na bazie której produkować można własne, autorskie, domowe kosmetyki. W kosmetykach zawiera się 5 do 15 procent gliceryny, czyli niewiele. Jest ona bezpieczna, nie uczula,  ujędrnia i nadaje gładkości. A tego właśnie poszukują nabywcy kosmetyków. Co więcej gliceryna dodawana jest do past do zębów oraz płynów do płukania ust, a także do odżywek do rzęs. Dzięki niej ten atrybut kobiecości staje się miękki i wydłużony. Piękne i długie rzęsy to podstawa. Płyny do kąpieli, żele pod prysznic oraz balsamy do ciała mają w sobie nieco gliceryny.

Glicerynę kosmetyczną można nałożyć samodzielnie na skórę, bez żadnych dodatków, dbając o nawilżenie oraz jędrność naskórka w sposób niebywały. Gliceryna farmaceutyczna podawana jest w postaci czopków osobom, które walczą z zaparciami. Można ją też pić i w ten sposób uregulować wypróżnianie. Glicerynę można też nabyć  w formie ampułek, sprayu lub kropli, które rozmiękczą woskowinę uszną.

Do czego jeszcze przydatna jest gliceryna?

Glicerynę stosuje się w garbarstwie do wysuszania skór, do produkowania materiałów wybuchowych oraz do produkowania płynów hamulcowych. Przydaje się do produkowania barwników, co jest wielką zaletą tego tworzywa. Niejedna osoba wie, że glicerynę warto mieć w domu i stosować ją do różnych celów: kosmetycznych, farmaceutycznych i tym podobnych. Można nią natłuścić kalosze i tym podobne rodzaje obuwia. Jest to zatem środek przydatny, funkcjonalny i tani. Takie są największe walory gliceryny. Stosowana wewnętrznie może rozregulować organizm diabetyków, ponieważ powoduje wahania poziomu cukru we krwi. Zatem glicerynę należy stosować bardzo rozważnie i ostrożnie. Jeśli dodamy kilka kropli gliceryny do wody, którą myjemy okna to blask szyb jest zapewniony. Lustrom także doda ona połysku. Przemycie taką wodą żyrandoli i lamp jest zalecane. Wtarcie kropli gliceryny w okulary zapobiega zaparowaniu szkieł. Na meblach przetartych gliceryną nie osiada kurz. Dodanie kilku kropli gliceryny do maseczki do włosów powoduje, że włosy staną się miękkie, ładne oraz sprężyste. Na pewno warto używać gliceryny do takich celów, bo ma ona wyjątkowe znaczenie i pomaga dbać o włosy lepiej od drogich kosmetyków z luksusowych drogerii. Co ciekawa pomaga także wywabiać różnorodne plamy i jest najlepszym sposobem na nadanie połysku paznokciom. Właściwości jest wiele, a gliceryna jest przyjacielem domu oraz urody i zdrowia.

Więcej na ten temat pod tym linkiem: https://pieknojestwtobie.com/gliceryna-kosmetyczna-wlasciwosci-zastosowanie/

Post Author:

Dodaj komentarz