Szczoteczka soniczna – zalety, tryby szczotkowania

Dostępne są różne rodzaje nowoczesnych szczoteczek do zębów. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna, czyli dźwiękowa. Jej mechanizm działania związany jest z falą emitowaną przez dźwięk, która powoduje, że dochodzi do drgań we włóknach szczoteczki. Można też znaleźć takie produkty, które wykorzystują ultradźwięki.

Zalety szczoteczki sonicznej

Ten produkt posiada wiele zalet. Warto zaznajomić się z niektórymi z nich.

Doskonała jakość czyszczenia

To urządzenie wykorzystuje ruch pulsacyjny, dzięki któremu jego prędkość wynosi od 31 000 drgań/min do 62 000 drgań/min. Bardzo wysoką jakość czyszczenia zapewniają mikro-bąbelki, które są wytwarzane przez drgania. Te mikro-bąbelki zapewniają dokładne usuwanie resztek jedzenia, osadu oraz płytki nazębnej w trudno dostępnych miejscach, a także w przestrzeniach międzyzębowych. Warto zauważyć, że szczoteczki soniczne są szczególnie polecane dla tych osób, które mają ciasno ułożone zęby.

Znakomite włosie główki

W tej szczoteczce struktura włosia została udoskonalona. Ich ułożenie jest uzależnione od rodzaju modelu, choć należy zauważyć, że zazwyczaj końcówka posiada kształt owalny lub diamentowy. Włosie we wszystkich modelach zostało wykonane z wysokiej jakości materiału, który cechuje się średnią twardością, jednak w praktyce wydaje się ono dużo bardziej miękkie niż wiele znanych główek. Ta miękkość wynika z dłuższych włosków. Zalety włosia wpływają na jakość czyszczenia, a także pozostawienie uczucia świeżości na długi okres czasu.

Duża liczba dodatkowych funkcji

Szczoteczka soniczna jest rozbudowaną wersją szczoteczki elektrycznej. Przede wszystkim jest ona wyposażona w podstawowe funkcje czyszczące, ale dodatkowo znajdują się w niej programy, których zadaniem jest wspomaganie codziennej higieny jamy ustnej. Najistotniejsze udogodnienia to:

  • wskaźnik stanu baterii,
  • wskaźnik siły nacisku – jego zadaniem jest pilnowanie, aby nie doszło do uszkodzenia szkliwa poprzez naciskanie nadmierną siłą na zęby,
  • wskaźnik naładowania baterii,
  • inteligentny zegar – zapewnia automatyczne wyłączenie urządzenia po okresie dwóch minut, jego innym działaniem jest 30 – sekundowy interwał.

Tryby szczotkowania

Szczoteczka soniczna w zależności od modelu jest wyposażona w 3 do 6 trybów. Dostępne tryby szczotkowania to:

  • Normal – standardowy tryb,
  • Whitening – program służący do wybielania,
  • Sensitive – tryb dedykowany wrażliwym zębom,
  • Tongue Cleaning – program służący do czyszczenia języka,
  • Polish – tryb, którego zadaniem jest polerowanie szkliwa,
  • Massage – program przeznaczony do masowania dziąsła.

Post Author:

Dodaj komentarz