Sposób na detoks organizmu

Ziemia okrzemkowa to skała osadowa zbudowana z okrzemek (pancerzyków-glonów jednokomórkowych). Występuje na Ziemi od milionów lat. Ze względu na wysoką zawartość krzemionki (bogatej w krzem), jest ceniona przez wszystkich, którzy chcą oczyścić organizm z toksyn. Pomaga pozbyć się z organizmu bakterii i pasożytów, pestycydów oraz metali ciężkich, np. rtęci obecnej w rybach.

Dlaczego krzem jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Krzem zapobiega chorobom układu krwionośnego (jednej z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie), reguluje ciśnienie krwi, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Ziemia okrzemkowa działa też korzystnie na urodę: wzmacnia paznokcie, cerę i włosy. Podnosi odporność organizmu, zwiększa siły witalne, przyspiesza gojenie się ran oraz zrastanie kości po złamaniach. Zapobiega osteoporozie i sprzyja leczeniu tej choroby, na którą cierpią zwłaszcza kobiety po 50-tce. Zmniejsza bóle pleców i stawów. Jest skuteczna w leczeniu wysypek i łuszczycy, łagodzi objawy alergii, np. katar sienny. Pozwala też walczyć z zaparciami i artetyzmem. Ziemia okrzemkowa pozawala uzupełnić niedobory krzemu w organizmie, którego nie dostarczamy wystarczającej ilości z pożywieniem, a który jest odpowiedzialny za: budowę chrząstek, ścięgien, naczyń krwionośnych i kości. Odżywia też serce, płuca, wątrobę i niemal wszystkie narządy wewnętrzne.

Co jeszcze zawiera ziemia okrzemkowa?

Poza krzemem, który występuje w ziemi okrzemkowej w 85%, ziemia okrzemkowa jest cennym źródłem:

  • wapnia,
  • sodu,
  • magnezu,
  • żelaza i innych mikroelementów.

Jak stosować i dawkować ziemię okrzemkową?

Ziemia okrzemkowa może być stosowana zewnętrznie-na rany, jest też dodawana do kosmetyków, takich jak pasta do zębów, peelingi. Ziemią okrzemkową możemy zwalczać pluskwy, a także pchły u zwierząt. Należy wetrzeć ją w sierść w czworonoga i posypać miejsca (jak posłanie, dywan), na których mogą przebywać te pasożyty. Zawsze stosuj spożywczą ziemię okrzemkową i pilnuj, by nie dostała się do oczu. Spożywcza ziemia okrzemkowa to diatomit, ma postać żółtego lub białego proszku. Stosuje się ją wymieszaną z wodą lub sokiem, można posypywać nią potrawy, dodawać do koktajli i shaków. Istotne jest, by dzienna dawka ziemi okrzemkowej nie była większa niż 1% wagi całego pokarmu spożywanego w ciągu dnia. Ziemię okrzemkową na początku należy stosować w niewielkich ilościach, zacznijmy od 1/2 łyżeczki od herbaty. Można stopniowo zwiększać dawkę do 3 łyżek dziennie. Ziemię okrzemkową można stosować od 12 roku życia.

Post Author:

Dodaj komentarz