Jakie rodzaje suszarek do włosów służą zdrowiu i kondycji Twojej fryzury?

Współczesna kobieta raczej nie wyobraża sobie życia zupełnie pozbawionego suszarki do włosów. Zdecydowana większość pań używa podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych tego urządzenia, nie zawsze jednak zdając sobie sprawę z faktu, iż nie wszystkie rodzaje suszarek do włosów są równie bezpieczne dla naszej głowy. Nieodpowiednio dobrana suszarka może bowiem być przyczyną łamliwości włosów, ich przesuszenia, elektryzowania czy puszenia się. Postęp technologiczny znalazł jednak odpowiedź na potrzebę kobiet, doprowadzając do wprowadzenia na rynek wysokiej klasy bezpiecznych sprzętów, które pozwalają uzyskać wymarzoną fryzurę nie nadwyrężając kondycji włosów.

Jakie rodzaje suszarek do włosów są najbardziej bezpieczne?

Przede wszystkim te wykonane z dobrej jakości materiałów. Na rynku dostępne są następujące rodzaje suszarek do włosów:

 • Suszarki z elementami grzejącymi, które stworzone są z plastiku lub metalu.
  Tego rodzaju sprzęt rozkłada ciepło nierówno i intensywnie grzeje, prowadząc do konieczności stosowania dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych na włosach, celem redukcji efektu wysuszonych włosów, jaki powstaje po zastosowaniu takiej suszarki. Regularne stosowanie suszarki z elementami grzejącymi z plastiku lub metalu doprowadzi prawdopodobnie do łamliwości i osłabienia struktury włosa. Najlepiej więc nie używać tego sprzętu w codziennej pielęgnacji.
 • Suszarki z elementami grzejącymi, które stworzone są z elementów ceramicznych.
  Urządzenia te świetnie przewodzą ciepło, nie działają na powierzchnię włosa, a wnikając w jego głąb. Dzięki temu zabiegowi włos nie jest niszczony. Z suszarek, lokówek i prostownic tego typu korzystają najlepsze salony fryzjerskie. Nie nagrzewają się one tak bardzo jak sprzęt z metalowymi i plastikowymi elementami grzewczymi, stąd są dużo bardziej bezpieczne dla włosów.
 • Suszarki jonowe.
  Sprzęt ten, pracując, produkuje ujemne jony, wygładzające strukturę włosa i zamykające w jego wnętrzu wilgoć. Zabieg ten pozwala na pozbycie się problemu puszenia, dodatkowo eliminuje też kwestię elektryzowanie się włosów. Suszarki jonowe działają przeciwnie do suszarek z elementami plastikowymi lub metalowymi, które to produkują jony dodatnie, sprzyjając puszczeniu się fryzury.
 • Suszarka turmalinowa.
  Najnowszy sprzęt do suszenia włosów, również produkujący ujemne juny, natomiast zdolny suszyć dużo szybciej. Włosy, po zastosowaniu takiej suszarki są błyszczące i gładkie.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, analizując poszczególne rodzaje suszarek do włosów?

Z pewnością na inne parametry sprzętu, a zatem na:

 • moc – warto wybierać modele o mocy minimalnej równiej 1300 watów (im wyższa tym lepiej) – w ten sposób skracamy czas suszenia włosów, zatem wszelkie czynniki mogące działać szkodliwie na włos mają mniejszą szansą zniszczyć jego kondycję;
 • temperaturę grzania – nie wybierajmy sprzętu oferującego działanie bardzo gorącym powietrzem, najlepiej postawmy na sprzęt z regulacją temperatury i przy codziennej pielęgnacji stosujmy raczej chłodniejsze strumienie powietrza;
 • dostępność dyfuzora i koncentratora – tego rodzaju końcówki ułatwią nam stworzenie wymarzonej fryzury – dodadzą objętości lub ułatwią skręcanie się włosów, skoncentrują strumień powietrza na konkretnej partii włosów.

Bez względu na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru sprzętu pamiętajmy, że poszczególne rodzaje suszarek do włosów mogą przynieść nam określone korzyści lub straty. Wybierzmy więc mądrze i według naszych potrzeb.

Post Author:

Dodaj komentarz