Niezawodna odzież treningowa, czyli doskonałe i oddychające koszulki techniczne

Każda osoba trenująca lub dopiero rozpoczynająca swoją przygodę ze sportem powinna dobrze wybrać odzież treningową. Podczas wysiłku fizycznego pocimy się i wykonujemy przeróżne ćwiczenia, dlatego ważny jest tutaj wysoki komfort oraz higiena. Odzież treningowa wykonywana jest przez specjalistów, którym zależy na zaspokojeniu wygody i higieny dla użytkownika.

W skład odzieży treningowej wchodzi bielizna termoaktywna lub termiczna, spodenki i koszulki techniczne, a także wiele innych rodzajów odzieży sportowej wierzchniej. Bielizna termoaktywna przeznaczona jest dla osób uprawiających różnego rodzaju sporty, szczególnie zimowe. Gwarantuje właściwą termoregulację i odpowiada za odprowadzanie potu oraz utrzymanie stałej ciepłoty ciała. Bielizna termoaktywna rozpoczyna swoje działanie podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Posiada odpowiednie warstwy materiału, z których każda ma do spełnienia inną funkcję. Warstwa przylegająca do skóry utrzymuje właściwy mikroklimat i odprowadza wilgoć. Natomiast warstwa wierzchnia zapewnia termoizolację i chroni przed silnym wiatrem. Bielizna termiczna to rodzaj odzieży, która przeznaczona jest osobom nie podejmującym aktywności fizycznej podczas okresu zimowego. Pozwala chronić ciało przed utratą ciepła, nawet w czasie siarczystych mrozów.

Czym charakteryzują się koszulki techniczne i dla kogo są polecane?

Spodenki i koszulki techniczne to rodzaj bielizny termoaktywnej, która doskonale sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Zapewnia właściwą izolację i komfort podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Podczas treningu ciało zaczyna się pocić, a dzięki koszulce technicznej pot odprowadzany jest do kolejnych warstw tkaniny i następnie odparowuje.

Koszulki techniczne to ulubiona odzież treningowa sportowców z różnych dziedzin (lekkoatletyka, biegi, triathlon, narciarstwo, łyżwiarstwo i wiele innych). Pozwala ona na wygodny i higieniczny trening, nie prowadzi do powstania otarć i sprawia, że skóra jest sucha przez cały czas. Koszulki techniczne powstają z trzech głównych materiałów: poliester, poliamid lub elastan.

  • Poliester – czyli szybkoschnący materiał o niskiej chłonności wilgoci. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały oraz odporny na zgniecenia. Jego jedyną wadą jest niska przepuszczalność, przez co odzież wykonana całkowicie z poliestru nie ma zbyt wielu wielbicieli.
  • Poliamid – inaczej nazywany jest, jako nylon. Cechami charakterystycznymi nylonu jest większa chłonność wody niż w przypadku poliestru. Ponad to materiał jest elastyczny i miękki, a także nie traci swoich właściwości po praniu.
  • Elastan – inaczej określany, jako lycra. To materiał rozciągliwy, ale wykazujący właściwości pozwalające mu na powrót do pierwotnego kształtu. Odznacza się niską przepuszczalnością powietrza.

Najlepsze koszulki techniczne stworzone są z połączenia kilku materiałów, wówczas zapewniają komfort, przepuszczalność oraz dobrze odprowadzają wilgoć. Po koszulki techniczne sięgają przeróżni sportowcy, osoby ćwiczące na siłowni, świeżym powietrzu lub lubiące korzystać z różnych form aktywności (jazda na rolkach, rowerze, łyżwach i inne).

Koszulki techniczne doskonale sprawdzają się podczas ciepłych i chłodniejszych dni. Stosowane są chętnie przez osoby biegające amatorsko w celu zrelaksowania się i wypoczynku. Chętnie używają je również osoby biorące udział w zawodach biegowych, które obecnie są bardzo popularne. Koszulki techniczne świetnie dopasowują się do ciała, nie podrażniają skóry i pozwalają na wykonywanie różnych ćwiczeń. Przeróżne modele koszulek technicznych można kupić na futbolsport.

Post Author:

Dodaj komentarz