Maseczka z węgla – hit wśród pielęgnacyjnych trendów

Jeszcze do niedawna węgiel aktywny, choć często gościł w domowej apteczce nie był kojarzony z pielęgnacją twarzy. Odkąd jednak odkryto szereg jego drogocennych właściwości dla skóry, a nie tylko dla układu pokarmowego i żołądka, dla wielu kobiet stał się prawdziwym hitem wśród trendów domowej pielęgnacji oraz własnoręcznie przygotowywanych maseczek. Na sklepowych półkach pojawiło się wiele firm, które posiadają w swojej ofercie produkty na bazie węgla – są to przede wszystkim gotowe maseczki, które mają za zadanie oczyścić cerę oraz pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Dużą część maseczek z węglem stanowią tak zwane maseczki „peel of”. Ich zaletą jest łatwe i wygodne ściąganie maseczki – zasycha ona na skórze twarzy i można ją swobodnie oderwać w postaci płachty. Maseczkę z węgla można również przygotować w domowych warunkach – wykorzystując w tym celu sam węgiel, jak również wzbogacając maseczkę w inne cenne składniki odżywcze, dodając na przykład do niej miód czy hydrolat.

Jak działa maseczka z węgla?

Maseczka z węgla aktywnego doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy. Jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla cery trądzikowej i tłustej, a także dla skóry z zaskórnikami. Węgiel aktywny pomaga także w walce z uciążliwymi przebarwieniami, które pojawiają się na skórze za sprawą słońca, niektórych kosmetyków, a także są pozostałością po wypryskach. Węgiel bardzo dobrze wnika wgłąb naskórka, skutecznie go odżywiając i oczyszczając. Dzięki temu, że składa się on z bardzo małych drobinek jednocześnie stanowi doskonały peeling twarzy. Dzięki temu cera staje się dokładnie oczyszczona oraz pełna blasku – regularne stosowanie maseczek na bazie węgla pozwala w dużej mierze pozbyć się większości zaskórników, a także stanowi element idealnej, kompleksowej pielęgnacji.

Jak samodzielnie przygotować maseczkę na bazie węgla?

Istnieje wiele przepisów na domowe maseczki z węgla. Najprostszą formą jest zmieszanie kilku pastylek węgla aktywnego z odrobiną wody, hydrolatu roślinnego bądź gęstego jogurtu. Można jednak dodać wiele innych składników, które wzmocnią efekt oczyszczenia skóry twarzy i sprawią, że maseczka z węgla będzie jeszcze bardziej efektywna – może to być między innymi:

  • glinka kosmetyczna (na przykład zielona, biała czy różowa)
  • łyżka prawdziwego miodu
  • olejek nawilżający (na przykład z wyciągiem z jojoba czy pestek winogron)
  • woda różana
  • aspiryna (jeśli cera ma skłonność do wyprysków i stanów zapalnych)

Warto pamiętać, że składniki maseczki należy dostosować przede wszystkim do rodzaju cery oraz problemów skórnych. W przypadku cery skłonnej do przesuszeń warto postawić na dodatki mocno nawilżające, a gdy cera potrzebuje dodatkowego oczyszczenia – wykorzystać chociażby zieloną glinkę.

Post Author:

Dodaj komentarz