Jakie cechy powinien mieć stomatolog dziecięcy?

Stomatolog dziecięcy to lekarz, który diagnozuje, leczy choroby i zaburzenia rozwoju zębów, narządów jamy ustnej i szczęki u dzieci poniżej 18 lat. Rosnący aparat szczękowo-twarzowy ma swoje ważne cechy, w których specjalizuje się dentysta dziecięcy. Jak leczyć zęby dziecka, czy konieczne jest przycięcie wiązadełka, czy zgryz uformuje się prawidłowo, stomatolog odpowiada na wszystkie te pytania? Ponadto pomaga rodzicom i dzieciom dbać o zęby, ponieważ higiena i profilaktyka są niezbędne dla zdrowia i harmonijnego rozwoju dziecka.

Doświadczony stomatolog dziecięcy

Stomatologia dziecięca w obecnych czasach jest inna, do dzieci potrzebne jest specjalne podejście. Umiejętność radzenia sobie z dzieckiem to nie tylko ważna, ale niezbędna część pracy stomatologa dziecięcego, bez której nie można zdobyć zaufania dziecka. W tym miejscu nawet najbardziej zestresowani mali pacjenci zaprzyjaźnią się z lekarzem i pozwolą zbadać i wyleczyć swoje zęby. Spokojna atmosfera w gabinecie jest gwarancją, że dziecko będzie dobrze dbać o zęby, co oznacza, że z przyjemnością je wyczyści i będzie regularnie odwiedzać stomatologa.

Kiedy zabrać dziecko do stomatologa dziecięcego?

Po raz pierwszy dziecko powinno pojawić się na wizycie u stomatologa w wieku 6-7 miesięcy, gdy zęby mleczne zaczynają wyrastać. Należy sprawdzać zęby dziecka: jeśli mają białe plamki, szkliwo staje się porowate, ząb może szybko się rozpaść. Dlatego w wieku 2-3 lat konieczna jest wizyta u dentysty. Stomatolog dziecięcy oceni stan wędzidełka u dzieci z problemami mowy. Próchnica zębów powinna być leczona. Wczesne usunięcie zębów mlecznych może prowadzić do przemieszczenia uzębienia, powstania nieprawidłowego zgryzu. Jeśli jednak usunięcie jest konieczne, należy je przeprowadzić w taki sposób, aby zminimalizować to ryzyko.

Podczas wizyty, stomatolog dziecięcy może zdiagnozować zaburzenia rozwojowe zgryzu. Rozwijają się one u ponad połowy dzieci i ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki, stworzyć piękne i równomierne uzębienie. W wieku 6-10 lat warto prześledzić początek zmiany zębów. Pierwsze zęby stałe są bardzo wrażliwe. Procedura ich uszczelniania i pokrywania fluorem zapobiegnie wczesnej próchnicy, w końcu te zęby są na całe życie.

Wielu rodziców zastanawia się, w jakim mieście na Pojezierzu Wielkopolskim przyjmuje doświadczony stomatolog dziecięcy, Poznań szczyci się specjalistą, który nie tylko leczy, ale także uczy dziecko, jak prawidłowo szczotkować i pielęgnować zęby. Specjalista udzieli wskazówek jak zapobiegać próchnicy zębów i oczywiście, można przyjść z dzieckiem w trybie pilnym, w przypadku ostrego bólu zęba lub uszkodzenia zębów.

Jak wygląda wizyta u stomatologa dziecięcego?

Konsultacja, jakiej udziela stomatolog dziecięcy, odbywa się w miłej i odprężającej atmosferze. Lekarz rozmawia z dzieckiem i rodzicem, a dopiero potem, po wstępnym przygotowaniu, prosi dziecko o otwarcie ust i wykonuje badanie. Wesoła rozmowa pomaga dziecku leczyć zęby bez strachu. Stomatolog dziecięcy prawidłowo ocenia taktykę i strategię dbania o zęby dziecka, a podczas leczenia pomaga dokonać wyboru na rzecz znieczulenia miejscowego, które przeprowadza za pomocą najbardziej skutecznych i łagodnych preparatów.

Stomatolog dziecięcy prowadzi działania w celu zapobiegania próchnicy zębów i chorób przyzębia (tkanki otaczające ząb): profesjonalne czyszczenie zębów, powlekanie zębów lakierem zawierającym fluor, uszczelnianie szczelin zębów. Stomatolog dziecięcy z pewnością znajdzie podejście do każdego młodego pacjenta. Jeśli to konieczne, leczenie odbywa się w podtlenku azotu (uspokojenie). Nowoczesne materiały, innowacyjne wyposażenie i profesjonalizm lekarza jest gwarancją, że dziecko będzie miało zdrowe zęby i piękny uśmiech. Próchnica zębów mlecznych, odpowiednio wcześnie zidentyfikowana i wyleczona na wczesnym etapie, nie spowoduje dyskomfortu u dziecka podczas leczenia. Leczenie próchnicy powierzchniowej, jakie wykonuje stomatolog dziecięcy jest bezbolesne i może być wykonane bez znieczulenia.

Post Author: admin

Dodaj komentarz